Ξεκινάτε ένα ταξίδι και θέλετε να νοικιάσετε αυτοκίνητο στο αεροδρόμιο Leon Del Bajio; Ακολουθεί ένας φιλικός οδηγός για να εξασφαλίσετε μια ομαλή εμπειρία. Πρώτα και κύρια, η επιλογή της χώρας καταγωγής σας είναι ζωτικής σημασίας—δεν είναι απλώς μια τυπική διαδικασία. Αυτή η μικρή λεπτομέρεια επηρεάζει άμεσα τις τιμές που θα σας προσφερθούν. Είναι σαν μια μυστική χειραψία. Κάντε το σωστά και ίσως ξεκλειδώσετε μια συμφωνία που είναι κατάλληλη για εσάς. Αλλά προσέξτε, αν προέρχεστε από ορισμένα μέρη, μπορεί να διαπιστώσετε ότι το χαλάκι καλωσορίσματος δεν είναι αρκετά έξω. Και για τους Αμερικάνους φίλους μου, λάβετε υπόψη: Η προστασία έναντι τρίτων και η ασφάλιση CDW δεν θα είναι μέρος του πακέτου σας και να θυμάστε ότι η οδήγηση ενός ανασφάλιστου αυτοκινήτου στον χλοοτάπητα του αεροδρομίου είναι ένα μεγάλο «όχι».
Αναζητάτε το γλυκό σημείο για να νοικιάσετε στο αεροδρόμιο Del Bajio; Ο χειμώνας είναι η χώρα των θαυμάτων σας! Όχι μόνο το αεροδρόμιο έχει λιγότερο κόσμο, αλλά και οι τιμές ενοικίασης τείνουν να χαλαρώσουν. Φανταστείτε αυτό: κρουαζιέρα με ένα συμπαγές αυτοκίνητο για μόλις 18 ευρώ την ημέρα. Τώρα, αν επισκέπτεστε το καλοκαίρι, ετοιμαστείτε να αγκαλιάσετε το αεράκι με ένα κάμπριο αυτοκίνητο . Δεν υπάρχει τίποτα σαν την αίσθηση του ανέμου στα μαλλιά σας καθώς εξερευνάτε νέους ορίζοντες. Απλά ένα heads-up, όμως - τα convertible είναι το καυτό εισιτήριο στην πόλη, επομένως η διαθεσιμότητα μπορεί να είναι τόσο φευγαλέα όσο ένα καλοκαιρινό ειδύλλιο.
Ψάχνετε για μια συμφωνία που δεν θα σπάσει τα χρήματα; Η Thrifty Car Hire στο αεροδρόμιο Del Bajio έχει την πλάτη σας. Με τιμές που μπορούν να ταιριάζουν με κάθε άλλη εταιρεία ενοικίασης γύρω, θα μπορούσατε να κάνετε ένα Nissan March (ή μια παρόμοια δροσερή βόλτα) με μόλις PS15 την ημέρα. Και εδώ είναι μια επαγγελματική συμβουλή: όσο περισσότερο νοικιάζετε, τόσο περισσότερο εξοικονομείτε. Η Thrifty's επιστρέφει το πορτοφόλι σας με τιμές που γίνονται πιο φιλικές κάθε μέρα που περνάει.
Ξεκινήστε το ταξίδι σας με ευκολία και άνεση από την καρδιά του αεροδρομίου Del Bajio. Παρακάτω, θα βρείτε έναν διαδραστικό χάρτη που παρουσιάζει τα διάφορα γραφεία ενοικίασης αυτοκινήτων που είναι διαθέσιμα στον τερματικό σταθμό του αεροδρομίου. Απλώς κάντε κλικ και πλοηγηθείτε για να βρείτε την τέλεια διαδρομή που θα συμπληρώσει τα ταξιδιωτικά σας σχέδια. Καλή οδήγηση!
Μπείτε στη φιλόξενη αγκαλιά του διεθνούς αεροδρομίου Del Bajio , όπου το κλίμα είναι τόσο ευχάριστο όσο και τα φιλικά πρόσωπα που θα συναντήσετε. Με τις θερμοκρασίες που κυμαίνονται απαλά μεταξύ ενός δροσερού 44 και ενός ζεστού 88 βαθμών Φαρενάιτ, θα βρείτε τον καιρό κατάλληλο για κάθε περιπέτεια. Είναι σπάνιο, αλλά μερικές φορές, ο υδράργυρος μπορεί να πέσει κάτω από τους 38 βαθμούς ή να εκτιναχθεί πάνω από τους 94 βαθμούς Φαρενάιτ.
Θέλετε να μάθετε ποια είναι η καλύτερη στιγμή για ήλιο; Το αεροδρόμιο Del Bajio προσφέρει ωριαίες ενημερώσεις θερμοκρασίας, ζωγραφίζοντας μια εικόνα της ημέρας σας με μια μαύρη γραμμή που παρακολουθεί το ταξίδι του ήλιου στον ουρανό. Οι ζωηρές χρωματικές μπάντες χορεύουν ανάμεσα στο έντονο φως της ημέρας, την απαλή λάμψη του αστρονομικού λυκόφωτος και το ήρεμο σκοτάδι της νύχτας. Ζήστε την ενωρίτερη ανατολή του ηλίου στις 6:38 π.μ. στις 2 Απριλίου ή μείνετε για τη μεγαλύτερη ημέρα για να παρακολουθήσετε το ηλιοβασίλεμα στις 20:31 στις 5 Ιουλίου. Και μην ξεχάσετε να προσαρμόσετε τα ρολόγια σας, καθώς η θερινή ώρα ξεκινάει στις 3 Απριλίου και διαρκεί για 6,8 μήνες, μέχρι το φθινόπωρο στις 30 Οκτωβρίου.
Τα αυτοκίνητα πρέπει να επιστραφούν με γεμάτο το ρεζερβουάρ. Αν όχι, η εταιρεία ενοικίασης αυτοκινήτων θα γεμίσει το ρεζερβουάρ και θα χρεώσει για την υπηρεσία. Συχνά είναι φθηνότερο να γεμίσετε το ρεζερβουάρ σε ένα τοπικό βενζινάδικο πριν επιστρέψετε το αυτοκίνητο παρά να πληρώσετε την τιμή ανά λίτρο της εταιρείας ενοικίασης.
Διαθέτουμε μια ποικιλία από μίνι βαν και μίνι λεωφορεία, συμπεριλαμβανομένων του Mercedes Vito, Renault Trafic και Peugeot Traveller. Αυτά τα οχήματα 9 θέσεων είναι δημοφιλή μεταξύ οικογενειών και επαγγελματιών ταξιδιωτών. Για να εξασφαλίσετε διαθεσιμότητα, σκεφτείτε να κάνετε κράτηση 1-2 μήνες εκ των προτέρων.
Η ελάχιστη περίοδος ενοικίασης για τα στάνταρ αυτοκίνητα είναι μία μέρα, και για τα μίνι βαν, είναι δύο μέρες. Αυτή η περίοδος μπορεί να αυξηθεί βάσει της εποχικής ζήτησης και της διαθεσιμότητας των οχημάτων. Για να επιβεβαιώσετε την ακριβή ελάχιστη διάρκεια ενοικίασης, παρακαλώ αναζητήστε για τις προτιθέμενες ημερομηνίες σας.