Φεύγετε για Αμβούργο και σκέφτεστε την ελευθερία να οδηγείτε; Η πλοήγηση στη σκηνή της ενοικίασης αυτοκινήτου μπορεί να είναι παιχνιδάκι με λίγη τεχνογνωσία. Στο αεροδρόμιο του Αμβούργου, σας περιμένει μια ποικιλία από γραφεία ενοικίασης, το καθένα με τις μοναδικές του προσφορές και τα σημεία τιμών. Για παράδειγμα, ενώ η Europcar μπορεί να μην παρέχει υπηρεσίες εκτός των κανονικών ωρών λειτουργίας, η SIXT ευχαριστεί τους ταξιδιώτες με ευκολία παραλαβής και αποβίβασης 24/7. Είναι σοφό να εμβαθύνετε στις ιδιαιτερότητες των υπηρεσιών κάθε εταιρείας πριν κάνετε την επιλογή σας.
Είτε επιλέξετε να εξασφαλίσετε την ενοικίασή σας απευθείας στο αεροδρόμιο κατά την άφιξη είτε προτιμάτε την εύκολη κράτηση online εκ των προτέρων, ένα είναι σίγουρο: η πιστωτική κάρτα είναι απαραίτητη. Είναι σημαντικό το όνομα στην πιστωτική κάρτα να ταιριάζει με το όνομα του οδηγού στο συμφωνητικό ενοικίασης. Να είστε προετοιμασμένοι για μια κράτηση πιστωτικής κάρτας, η οποία είναι ουσιαστικά ένα δίχτυ ασφαλείας για την εταιρεία ενοικίασης.
Στο αεροδρόμιο του Αμβούργου, ο χώρος στάθμευσης είναι άφθονος με έξι χώρους στάθμευσης στη διάθεσή σας. Πέντε βρίσκονται σε βολική τοποθεσία κοντά στους τερματικούς σταθμούς και το ένα βρίσκεται σε μικρή απόσταση με το δωρεάν λεωφορείο. Θέλετε μια εγγυημένη θέση για την ενοικίασή σας; Μπορείτε να κάνετε κράτηση θέσης στάθμευσης εκ των προτέρων μέσω του περιπτέρου στάθμευσης στο Terminal 2. Και για όσους εκτιμούν μια νότα πολυτέλειας, προσφέρονται επίσης υπηρεσίες παρκαδόρου.
Αυτές είναι μόνο μερικές από τις αξιόπιστες εταιρείες ενοικίασης αυτοκινήτων που θα βρείτε στο αεροδρόμιο. Το Hertz , για παράδειγμα, βρίσκεται σε βολική τοποθεσία στο επίπεδο του εδάφους του Terminal 2.
Όταν σχεδιάζετε την περιπέτειά σας στο Αμβούργο, η εξασφάλιση ενός ενοικιαζόμενου αυτοκινήτου μπορεί να σας δώσει την απόλυτη ευελιξία να εξερευνήσετε με τον δικό σας ρυθμό. Με πολλά γραφεία ενοικίασης για να διαλέξετε απευθείας στο αεροδρόμιο, το να βρείτε το τέλειο ταίρι για τις ταξιδιωτικές σας ανάγκες θα πρέπει να είναι δύσκολο. Αυτός ο οδηγός δεν αφορά μόνο τις ενοικιάσεις αυτοκινήτων. Είναι επίσης γεμάτο με εύχρηστες συμβουλές για τα μέσα μαζικής μεταφοράς και τα κοντινά καταλύματα για να διασφαλιστεί ότι η επίσκεψή σας είναι όσο το δυνατόν πιο ομαλή και ευχάριστη.
Ξεκινάτε ένα ταξίδι από το αεροδρόμιο του Αμβούργου και αναζητάτε μια οικονομική θέση στάθμευσης; Μην ψάχνετε άλλο! Το Onepark είναι ο χρήσιμος πόρος σας για να εξασφαλίσετε φθηνό πάρκινγκ σε απόσταση αναπνοής από το αεροδρόμιο. Ο φιλικός προς τον χρήστη ιστότοπος απλοποιεί το κυνήγι για αυτόν τον ιδανικό χώρο στάθμευσης. Επιπλέον, δεν αφορούν μόνο την ευκολία. παρέχουν επίσης εξαιρετική εξυπηρέτηση πελατών. Εάν είστε ποτέ σε ένα τουρσί ή χρειάζεστε κάποια καθοδήγηση, η ομάδα τους βρίσκεται μόλις ένα τηλεφώνημα μακριά ή μπορείτε να κλείσετε εύκολα τη θέση σας online.
Σκέφτεστε μια μεγαλύτερη απόδραση; Η μακροχρόνια στάθμευση μπορεί να είναι το καλύτερο στοίχημά σας. Αν και είναι γενικά πιο ακριβή από τη βραχυπρόθεσμη επιλογή, είναι μια έξυπνη κίνηση για εκείνα τα εκτεταμένα ταξίδια που διαρκούν αρκετές εβδομάδες. Να είστε σίγουροι ότι το όχημά σας θα είναι σε ασφαλή χέρια χάρη στις ασφαλείς εγκαταστάσεις του ιστότοπου. Και με την προνομιακή του τοποθεσία, η επιλογή μακροχρόνιου στάθμευσης στο αεροδρόμιο του Αμβούργου είναι μια έξυπνη απόφαση. Για όσους σχεδιάζουν να λείπουν για ένα σημαντικό διάστημα, το Easy Airport Parking είναι το εισιτήριό σας για εξαιρετικές προσφορές για μακροχρόνιες διαμονές.
Γνωρίστε τον χώρο στάθμευσης αυτοκινήτων P1, μια πανύψηλη πολυώροφα κατασκευή που διαθέτει 2.800 θέσεις στάθμευσης σε έξι μεγάλα επίπεδα, που καλύπτουν μια τεράστια έκταση 70.000 τετραγωνικών μέτρων. Στην περιοχή, θα βρείτε επιπλέον 9.200 σημεία σε βολική τοποθεσία κοντά στους τερματικούς σταθμούς. Αλλά δεν είναι μόνο αυτό – το P1 διαθέτει επίσης έναν ειδικό χώρο στάθμευσης διακοπών, ένα απλό hop, skip και ένα άλμα από τους τερματικούς σταθμούς του αεροδρομίου. Και το κεράσι από πάνω; Μπορείτε να βάλετε χώρο στάθμευσης εδώ με μόλις 6 EUR ανά ώρα .
Το αεροδρόμιο του Αμβούργου δεν έχει να κάνει μόνο με την οικονομική προσιτότητα. εξυπηρετεί επίσης τον εκλεκτό ταξιδιώτη με τον εκτελεστικό χώρο στάθμευσης του σε μειωμένες τιμές. Για τους jet-setters που συχνάζουν στους ουρανούς, υπάρχει ακόμη και η δυνατότητα δωρεάν στάθμευσης στο Executive Lot. Έτσι, είτε πετάτε έξω για ένα γρήγορο επαγγελματικό ταξίδι είτε ξεκινάτε για πολυαναμενόμενες διακοπές, οι λύσεις στάθμευσης του αεροδρομίου του Αμβούργου σας καλύπτουν.
Ξεκινήστε την περιπέτειά σας στο Αμβούργο αμέσως μόλις προσγειωθείτε, με την απόλυτη άνεση των υπηρεσιών ενοικίασης αυτοκινήτου στα χέρια σας! Φωλιασμένο στον τερματικό σταθμό του αεροδρομίου του Αμβούργου, μια επιλογή από κορυφαία γραφεία ενοικίασης αυτοκινήτων περιμένει να καλύψει τις ταξιδιωτικές σας ανάγκες. Είτε βρίσκεστε εδώ για επαγγελματικούς λόγους είτε για αναψυχή, έχοντας το δικό σας σετ τροχών θα σας δώσει την ελευθερία να εξερευνήσετε αυτή τη ζωντανή πόλη και πέρα με τον δικό σας ρυθμό.
Παρακάτω, θα βρείτε έναν διαδραστικό χάρτη που θα σας καθοδηγήσει στις ακριβείς τοποθεσίες αυτών των γραφείων ενοικίασης αυτοκινήτων. Απλώς κάντε κλικ και περιηγηθείτε στον χάρτη για να εντοπίσετε τον πάροχο υπηρεσιών που προτιμάτε και θα είστε στο δρόμο σε ελάχιστο χρόνο!
Μην αφήνετε το ταξίδι σας να σταματήσει στο αεροδρόμιο. Με ενοικίαση αυτοκινήτου, τα θαύματα του Αμβούργου βρίσκονται σε μικρή απόσταση με το αυτοκίνητο. Χαρουμενα ΤΑΞΙΔΙΑ!
Μπείτε στον πολυσύχναστο κόσμο του αεροδρομίου του Αμβούργου , μιας πύλης που υποδέχεται πάνω από 17 εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε χρόνο, μεταφέροντάς τους σε πάνω από τριάντα μαγευτικούς προορισμούς. Το αεροδρόμιο αποτελεί απόδειξη του σύγχρονου σχεδιασμού και της περιβαλλοντικής συνείδησης, με δύο υπερσύγχρονους τερματικούς σταθμούς, τον τερματικό σταθμό 1 και τον τερματικό σταθμό 2, που αποκαλύφθηκαν το 2005 και το 1993 αντίστοιχα. Και οι δύο τερματικοί σταθμοί διαθέτουν παρόμοιες διαστάσεις και είναι διακοσμημένοι με ενεργειακά αποδοτικά χαρακτηριστικά που αντικατοπτρίζουν τη δέσμευση του αεροδρομίου για βιωσιμότητα.
Στην καρδιά της γερμανικής αεροπορίας, το αεροδρόμιο του Αμβούργου είναι ένας ζωντανός κόμβος όπου 70 αεροπορικές εταιρείες ανοίγουν τα φτερά τους. Δεν είναι απλώς ένα σημείο εκτόξευσης για να εξερευνήσετε τις αγαπημένες εγχώριες τοποθεσίες της Γερμανίας, αλλά και μια άμεση σύνδεση με την αστραφτερή πόλη του Ντουμπάι . Αυτή η πολυπόθητη διαδρομή ανοίγει πόρτες σε απρόσκοπτες συνδέσεις σε όλη την Ασία, την Αφρική και την Ινδία, καθιστώντας την έναν θησαυρό για τους ταξιδιώτες του πλανήτη. Πέρα από τις πτήσεις, το αεροδρόμιο είναι ένας μικρόκοσμος άνεσης και ευκολίας, που προσφέρει μια σειρά από εστιατόρια, αποκλειστικά σαλόνια και άνετα ξενοδοχεία για να καλύψει τις ανάγκες κάθε ταξιδιώτη.
Για όσους αναζητούν βοήθεια, η υπηρεσία αχθοφόρου του αεροδρομίου του Αμβούργου είναι στη διάθεσή σας. Τα καρότσια αποσκευών είναι έτοιμα για μια μικρή κατάθεση, διευκολύνοντας το ταξίδι σας στους τερματικούς σταθμούς. Δεν τοποθετήσατε τα υπάρχοντά σας; Μην ανησυχείτε, γιατί το Welcome Center είναι το καταφύγιό σας για την ανάκτηση χαμένων περιουσιών. Το αεροδρόμιο δεν σταματά εκεί. Είναι ένα καταφύγιο ανέσεων, όπως ένα φαρμακείο, η συμπονετική φροντίδα του ιατρικού κέντρου του Ερυθρού Σταυρού, μια οδοντιατρική κλινική για αυτούς τους απροσδόκητους πόνους, ακόμη και υπηρεσίες μασάζ για να απαλλαγείτε από τις ταξιδιωτικές σας εντάσεις. Όσοι ταξιδεύουν για επαγγελματικούς λόγους, απολαμβάνετε μια πληθώρα υπηρεσιών στα χέρια σας, από φωτοτυπίες έως φαξ, και ένα VIP lounge σχεδιασμένο για να καλύψει κάθε επαγγελματική σας ιδιοτροπία.
Για τους πολεμιστές του δρόμου και όσους αναζητούν την περιπέτεια, το αεροδρόμιο του Αμβούργου είναι η γραμμή εκκίνησης σας, με έναν στόλο γραφείων ενοικίασης αυτοκινήτων έτοιμα να τροφοδοτήσουν το ταξίδι σας. Ενώ ο αυθορμητισμός έχει τη γοητεία του, η κράτηση του άρματος σας εκ των προτέρων είναι μια έξυπνη κίνηση. Όχι μόνο σας εξοικονομεί πολύτιμο χρόνο, αλλά διατηρεί και το πορτοφόλι σας χαρούμενο. Έτσι, προτού πετάξετε στα ύψη στους ουρανούς, σκεφτείτε να εξασφαλίσετε την επίγεια μεταφορά σας και να δημιουργήσετε τη βάση για μια απρόσκοπτη περιπέτεια.
Στην αεροδρόμιο του Αμβούργου, έχετε τρεις μεθόδους για να ανεφοδιάσετε καύσιμο σε ένα ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο:
Προσφέρουμε μια επιλογή από μίνι βαν και μίνι λεωφορεία, με μεγέθη που κυμαίνονται από 6 έως 12 θέσεις. Στην αεροδρόμιο του Αμβούργου, τα πιο δημοφιλή μοντέλα μίνι βαν περιλαμβάνουν το Mercedes Vito, το Renault Trafic και το Peugeot Traveller. Για να αποφύγετε την απογοήτευση, σκεφτείτε να κάνετε κράτηση 1-2 μήνες νωρίτερα.
Η υπηρεσία μας για ενοικίαση αυτοκινήτου μονής διαδρομής σας επιτρέπει να παραλάβετε το όχημά σας από αεροδρόμιο του Αμβούργου και να το παραδώσετε σε άλλον προορισμό μόλις ολοκληρωθεί το ταξίδι σας. Αυτό σας προσφέρει την ελευθερία να σχεδιάσετε το δρομολόγιό σας χωρίς την ανάγκη να επιστρέψετε στο αρχικό σημείο, χάρη στην ταχύτητα, την ευκολία και την πρακτικότητά του.
Συνήθως συμβαίνει το εξής:
Η τυπική ελάχιστη διάρκεια ενοικίασης είναι 1 ημέρα για τα στάνταρ οχήματα και 2 ημέρες για τα πολυτελή οχήματα και τα μίνι βαν. Οι εταιρείες ενοικίασης συνήθως προσφέρουν περίοδο χάριτος 59 λεπτών πριν από τη χρέωση επιπλέον ωρών ή ημερών.