Ξεκινήστε το ταξίδι σας στη γοητευτική πόλη του Μόσταρ με την απόλυτη άνεση στη διάθεσή σας. Ακριβώς εντός του τερματικού σταθμού του αεροδρομίου του Μόσταρ, θα βρείτε μια επιλογή από γραφεία ενοικίασης αυτοκινήτων που θέλουν να σας οδηγήσουν στο δρόμο. Είτε βρίσκεστε εδώ για επαγγελματικούς λόγους είτε για αναψυχή, έχοντας το δικό σας σετ τροχών θα σας επιτρέψει να εξερευνήσετε τα γραφικά τοπία και τα πολιτιστικά ορόσημα με τον δικό σας ρυθμό.
Παρακάτω είναι ένας διαδραστικός χάρτης για να σας καθοδηγήσει στα γραφεία ενοικίασης αυτοκινήτων που βρίσκονται στο αεροδρόμιο. Απλώς κάντε κλικ και περιηγηθείτε για να βρείτε την τέλεια διαδρομή που ταιριάζει στις ταξιδιωτικές σας ανάγκες. Με ένα αξιόπιστο όχημα, μπορείτε να ανακαλύψετε την ομορφιά του Μόσταρ και των περιχώρων του.
Μην χάσετε την ελευθερία να εξερευνήσετε το Μόσταρ στον ελεύθερο χρόνο σας. Εξασφαλίστε την ενοικίαση αυτοκινήτου σας σήμερα και προετοιμαστείτε για μια αξέχαστη περιπέτεια!
Ξεκινάτε ένα ταξίδι στη μαγευτική πόλη του Μόσταρ; Ας εξοικειωθείτε με το αεροδρόμιο του Μόσταρ, την πρώτη σας στάση σε αυτό το ιστορικό στολίδι. Φωλιασμένο περίπου 8 χιλιόμετρα από την καρδιά της πόλης, το αεροδρόμιο είναι ένας άνετος κόμβος που σας συνδέει με τον κόσμο. Καθώς κατεβαίνετε από το αεροπλάνο, θα σας υποδεχτούν μια επιλογή από γραφικά καταστήματα και φιλόξενα γήπεδα τροφίμων, ιδανικά για ένα γρήγορο σνακ ή για να παραλάβετε οποιαδήποτε είδη πρώτης ανάγκης για το ταξίδι σας.
Αναρωτιέστε πώς να πλέξετε το δρόμο σας στην ταπισερί της πόλης; Έχεις πολλές επιλογές! Μπείτε σε ένα ταξί για μια γρήγορη βόλτα ή απολαύστε την τοπική γοητεία νοικιάζοντας ένα αυτοκίνητο για να εξερευνήσετε με τον δικό σας ρυθμό. Αν θέλετε να αποθηκεύσετε μερικά νομίσματα, το αστικό λεωφορείο σας περιμένει να σας μεταφέρει σε ένα ταξίδι 25 λεπτών στο κέντρο της πόλης, προσφέροντας μια γεύση από τους δρόμους του Μόσταρ καθώς σταματά ακριβώς έξω από τον τερματικό σταθμό.
Από τότε που άνοιξε τις πόρτες του σε μη στρατιωτικές πτήσεις το 1965, το αεροδρόμιο του Μόσταρ καλωσόρισε μια ταπετσαρία ταξιδιωτών μέσα από τις πύλες του. Είτε φτάσετε με διεθνή πτήση είτε πηδήξετε από άλλη γωνιά της χώρας, θα βρείτε το αεροδρόμιο ως ένα βολικό σημείο εκκίνησης για την περιπέτειά σας στο Μόσταρ. Παρά το ότι αναφέρθηκε προηγουμένως, είναι στην πραγματικότητα μόλις 5 χιλιόμετρα από το κέντρο της πόλης, κάνοντας την άφιξή σας τόσο δροσερό όσο το τοπικό αεράκι. Για όσους θέλουν να εξερευνήσουν πέρα, λεωφορεία όπως η γραμμή Mostar προς Capljina είναι στη διάθεσή σας ή μπορείτε να διεκδικήσετε την ελευθερία σας με μια ενοικίαση αυτοκινήτου απευθείας στο αεροδρόμιο.
Για την πιο γρήγορη διαδρομή προς τους παλμούς της πόλης, το ταξί είναι το πάθος σας. Θα τα βρείτε διάσπαρτα στην πόλη, έτοιμα να σας ταξιδέψουν γρήγορα στον προορισμό σας. Θυμηθείτε, ένα μικρό παζάρι πηγαίνει πολύ - συμφωνήστε για τον ναύλο πριν μπείτε για να αποφύγετε εκπλήξεις. Εάν δεν βιάζεστε, το λεωφορείο είναι μια άλλη βιώσιμη επιλογή, αν και αξίζει να σημειωθεί ότι τα ταξίδια στον αυτοκινητόδρομο μπορούν να προσθέσουν λίγο στον χρόνο ταξιδιού σας. Ρίξτε μια ματιά στον ιστότοπο του αεροδρομίου για το πρόγραμμα των λεωφορείων στο κέντρο της πόλης και προγραμματίστε το ταξίδι σας σαν επαγγελματίας.
Το αεροδρόμιο του Μόσταρ είναι κάτι περισσότερο από ένα ταξιδιωτικό κόμβο—είναι η αρχή της ιστορίας σας σε αυτήν την πόλη της πέτρας και του φωτός. Είτε βρίσκεστε εδώ για τις ιστορίες γέφυρες, τα πλακόστρωτα δρομάκια ή τη ζεστή φιλοξενία, η περιπέτειά σας ξεκινά με ένα θερμό καλωσόρισμα από το αεροδρόμιο του Μόσταρ.
Τα οχήματα πρέπει να επιστρέφονται με την ίδια ποσότητα καυσίμου όπως στην έναρξη της ενοικίασης. Προσφέρουμε μια επιλογή προπληρωμένου καυσίμου, επιτρέποντάς σας να εξοικονομήσετε χρόνο και να λάβετε καλύτερη τιμή καυσίμου, καθώς θα ανεφοδιάσουμε το αυτοκίνητο για εσάς. Αν δεν μπορείτε να ανεφοδιάσετε ή επιλέξατε να μην προπληρώσετε για το καύσιμο και καθυστερήσετε να επιστρέψετε το όχημα, μπορείτε να το επιστρέψετε ως έχει, και εμείς θα το ανεφοδιάσουμε για μια επιπλέον χρέωση υπηρεσίας.
Διαθέτουμε μια ποικιλία από μίνι βαν και μίνι λεωφορεία, συμπεριλαμβανομένων του Mercedes Vito, Renault Trafic και Peugeot Traveller. Αυτά τα οχήματα 9 θέσεων είναι δημοφιλή μεταξύ οικογενειών και επαγγελματιών ταξιδιωτών. Για να εξασφαλίσετε διαθεσιμότητα, σκεφτείτε να κάνετε κράτηση 1-2 μήνες εκ των προτέρων.
Κάθε οδηγός πρέπει να πληρώσει τα δικά του πρόστιμα. Ένα τέλος διαχείρισης θα χρεωθεί στην πιστωτική σας κάρτα μόλις ολοκληρωθεί η συναλλαγή.